Spalvu kamolu atvemšana ir raksturīga problēma visiem, taču it īpaši garspalvaino šķirņu kaķiem. Suņu saimnieki var nesatraukties - tā kā suņi nemazgā savu kažoku ar mēli, viņu fizioloģijai šī problēma nav aktuāla.
06.09.2019
Kaķu īpašnieki noteikti ir pamanījuši, ka viņu mīluļi ar lielām mokām mēdz atvemt apmatojuma kumšķus. Uz biežākajiem jautājumiem, kādēļ tam būtu jāpievērš uzmanība un kādas sekas rodas, to ignorējot, atbild PetCity speciāliste un PetCity "Rīga Plaza" veikala vadītāja Līga Arājuma.
Spalvu kamolu atvemšana ir raksturīga problēma visiem, taču it īpaši garspalvaino šķirņu kaķiem. Suņu saimnieki var nesatraukties - tā kā suņi nemazgā savu kažoku ar mēli, viņu fizioloģijai šī problēma nav aktuāla.
Kāpēc kaķi atvemj spalvu kamolus?
Kaķi vairākas reizes dienā ar mēli laiza un mazgā savu kažoku. Kaķa mēli klāj īpašas āķveida kārpiņas, kas to padara par lielisku suku spalvu ķemmēšanai. Izkritušās spalvas mīlulis mazgājoties norij, un tās nonāk kuņģī. Ja spalvu ir daudz, tās nevirzās tālāk pa zarnu traktu, bet uzkrājās kuņģī - tādējādi tiek kairināta kuņģa gļotāda un kaķis sāk vemt, lai tās izvadītu. Vemšana nav dabīgs dzīvnieka fizioloģiskais process, un dzīvniekam tas nav viegli.
Kādus riskus tas rada?
Ja dzīvnieka kuņģī nonāk pārāk daudz apmatojuma un viņš pats nespēj atbrīvoties no tā dabīgā veidā (izvemjot vai kopā ar izkārnījumiem), tas var radīt aizsprostojumus un iekaisumu. Tādā gadījumā dzīvnieks pēc iespējas ātrāk ir jāved pie veterinārārsta.
Simptomi, ka organismā ir sakrājies izkritušais apmatojums, var būt ļoti dažādi, tādēļ konkrētas pazīmes nosaukt nav iespējams, taču, redzot jebkādas izmaiņas dzīvnieka uzvedībā, (kaķis nevar nokārtoties, atsakās no ēdiena, vemj), vislabāk konsultēties ar veterinārārstu.
Ieteikumi, lai mazinātu kamolu veidošanos
Dzīvnieku īpašniekam, rūpējoties par savu mīluli, ir jādomā par profilaksi, regulāri jāattārpo dzīvnieki un tie jāvakcinē. Garspalvaino šķirņu īpašniekiem šai problēmai ir jāpievērš vēl lielāka vērība, ņemot vērā augstāk minētos padomus.
PetCity Akropole
Aptieka izplata veterinārās bezrecepšu zāles internetā
Latgales iela 257, Rīga, LV-1019
Aptiekas vadītājs: Ēriks Petrakevičs
Tālr. konsultācijām: +371 27032334
SIA "Pet City"
Reg nr. 40203095684
Juridiskā adrese: Ulbrokas iela 23, Rīga, LV-1021
Banka: Swedbank AS
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV13HABA0551044157578
petcity@petcity.lv
www.petcity.lv