Gluži tāpat kā cilvēkiem slimnīcās, arī dzīvniekiem nereti ir nepieciešama medicīnas personāla diennakts uzraudzība, aprūpe un ārstēšana. Darbs diennakts veterinārajā klīnikā ir saistīts ar dažādām lomām un pienākumiem, īpaši attiecībā uz stacionāro aprūpi. Klīnikas diennakts stacionāra darbā un uzraudzībā ietvertas sekojošas darbības:
Pacientu aprūpe
- Uzraudzība - nepārtraukta pacientu novērošana, tostarp dzīvībai svarīgo pazīmju (temperatūra, pulss, elpošana), uzvedības un sāpju līmeņa novērošana.
- Medikamentoza terapija - medikamentu (perorālo, zemādas, intramuskulāro, intravenozo) un šķīdumu infūziju ievadīšana. Nepieciešamības gadījumā dzīvniekam tiek nodrošināta nepārtraukta šķīduma infūzija (CRI). Katram dzīvniekam tiek sastādīts individuāls ārstēšanas plāns, visu medikamentu un šķīdumu nepieciešamos daudzumus aprēķina atbilstoši konkrēta dzīvnieka svaram.
- Brūču kopšana - ķirurģisko vietu vai brūču tīrīšana, pārsiešana un uzraudzība.
- Uzturs - pacientu ēdināšana atbilstoši uztura vajadzībām un ierobežojumiem. Nepieciešamības gadījumā pacientiem tiek nodrošināta parenterāla barošana.
- Higiēna - pacienta tīrības uzturēšana, ieskaitot vannošanu un kopšanu pēc vajadzības.
Diagnostikas atbalsts
- Laboratorijas izmeklējumi - paraugu (asins, urīna, fekāliju) ņemšana un apstrāde diagnostikas testiem. Nepieciešamības gadījumā padziļinātiem izmeklējumiem paņemtie paraugi tiek sūtīti uz laboratorijām precīzas diagnostikas nolūkos.
- Diagnostiska attēlveidošana – nepieciešamības gadījumā, katram pacientam iespējams veikt rentgenoloģiskos vai ultrasonogrāfijas izmeklējumus.
Klientu komunikācija
- Atjauninājumi - dzīvnieku īpašniekiem regulāri tiek sniegta informācija un jaunumi par viņu mājdzīvnieku stāvokli un ārstēšanu. Gadījumā, ja dzīvnieks ir stabils un veselības stāvoklis atļauj, dzīvnieku īpašnieki vienmēr ir gaidīti ciemos pie saviem mājas mīluļiem ārstēšanas periodā.
- Norādījumi – pēc izrakstīšanas no stacionāra, dzīvnieka īpašniekam tiek izsniegti (vai atsūtīti elektroniskā veidā) visu izmeklējumu rezultāti. Izrakstīšanas brīdī tiek izstāstīts par turpmāko nepieciešamo aprūpi mājas apstākļos un medikamentu ievadīšanu.
Dokumentācija
- Medicīniskie ieraksti - precīzu un detalizētu medicīnisko ierakstu (pacientu kartiņas) uzturēšana par ārstēšanu, novērojumiem un progresu.
Neatliekamā palīdzība
- Pacientu triāža (prioritizēšana vai šķirošana) - ārkārtas gadījumu novērtēšana un prioritāšu noteikšana pēc pacientu ierašanās.
- Kardiopulmonālā reanimācija (KPR) un neatliekamo gadījumu protokoli - KPR un citu ārkārtas procedūru veikšana pēc vajadzības.
Veterinārārsti stacionārā nodrošina tiešu uzraudzību, īpaši kritiskos vai sarežģītos gadījumos. Veterinārārstu asistenti konsultējas ar veterinārārstiem par pacientu aprūpes plāniem un izmaiņām pacienta statusā. Stacionārā aprūpe diennakts veterinārajā klīnikā ir visaptveroša un prasa augsta līmeņa prasmes, modrību un komandas darbu. Nepārtraukta uzraudzība nodrošina, ka tiek uzturēti augsti aprūpes standarti un sekmīga un ātrāka pacientu atveseļošanās.